Čínsky nový rok, je v znamení kohúta

Čína, ďalšie krajiny juhovýchodnej Ázie a ich komunity po celom svete v noci na sobotu 28 januára oslávili príchod nového lunárneho roka.

Čínsky nový rok, je najdôležitejší čínsky sviatok roka

Tiež sa mu niekedy hovorí Lunárny Nový rok, pretože jeho dátum je stanovený podľa čínskeho lunárneho kalendára. Je to teda v období od konca januára do začiatku februára a každým rokom sa líšia.

Každý rok je symbolizovaný jedným z 12. zvierat a 5 elementov, cyklujúcich každý každých 60 rokov. Ide o najdôležitejší čínsky sviatok roka.

Rok kohúta

Tento rok je v znamení kohúta a prevezme vládu po roku opice.
Potrvá od 28. januára 2017 do 15. februára 2018. Oslavy zvyčajne začínajú deň pred príchodom nového roka a trvajú až do Sviatku lampiónov, ktorý je 15. deň nového roka.

Roky čínskeho kalendára sa delia podľa 12 znamení charakterizovaných navyše jedným z piatich elementov – kov, voda, drevo, oheň a zem. Rovnaké znamenia s rovnakým elementom sa teda zopakuje raz za 60 rokov – posledný rok ohnivého kohúta bol v roku 1957.

Kohút je desiatym znamením čínskeho horoskopu a pre rok 2017 k nemu pripadá oheň. Podľa astrológov, by mal rok ohnivého kohúta byť v znamení spravodlivosti, odvahy, usilovnosti a kreativity.

Nie je príliš vhodný k zmenám a riskantným projektom, ľudia by sa mali skôr zamerať na dokončenie alebo rozvinutie projektov začatých v predchádzajúcom roku ohnivej opice. Kohút praje tiež nadviazanie vážneho vzťahu alebo založenie rodiny, prípadne utuženie rodinných vzťahov.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.