Úsmev spája ľudí

Úsmev je nákaza. Môžete ním nakaziť aj tých, ktorí sa už roky neusmiali.
Úsmevom si precvičíte aj tie najmenšie tvárové svaly, začne sa produkovať hormón šťastia a navyše z vás bude mať radosť aj vaše okolie

Aký môže byť úsmev

Klasický úsmev s odhalenými zuby

Tento úsmev vidíme vo svojom okolí pravdepodobne najčastejšie. Usmievavá osoba má pri ňom kútiky nahor a mierne sklesnutú dolnú čeľusť tak, že sú jej vidieť zuby. Je to priateľský úsmev, ktorý radi u každého vidíme.

Pokiaľ je tento úsmev nepredstieraný, je sprevádzaný vytvorením vrások okolo očí, miernym klesnutím obočia a prípadne aj ďalšími pohyby tvárových svalov.

Naopak predstieraný úsmev je sprevádzaný iba uvedením pier a čeľustí do „správnej polohy“. Pri nepravom úsmevu sa ostatné svaly v tvári zapájajú minimálne. Ak chcete vidieť predstieraný úsmev v akcii, pozrite sa na televíziu na udeľovaní Oscarov alebo vezmite fotoaparát a povedzte niekomu, aby sa usmial.

Úsmev s veľmi s klesnutou dolnou čeľusťou

Vychádza z prvého úsmevu. Jediný rozdiel je ten, že pri tomto úsmevu má usmievavá osoba veľmi sklesnutú dolnú čeľusť. Predstavte si niekoho v hlbokom záchvate smiechu. Hovoríme, že sa smeje z plných pľúc.

Tento úsmev má za cieľ navodzovať hravú náladu, radosť. V bežnom živote ho vídame najviac v televízii. S obľubou ho používajú herci či politici v predvolebných kampaniach.

Úsmev sa zovretými perami

Opäť vychádza z prvého úsmevu. Rozdiel je v tom, že pri tomto úsmeve neklesá dolná čeľusť. Pery tak tvoria priamu linku.

Na tento typ úsmevu si dajte obzvlášť veľký pozor. Takto usmievavá osoba pred vami niečo skrýva, je v strese, nechce vám povedať svoj názor alebo vám priamo klame. Žena, ktorá sa týmto spôsobom usmieva na muža, ho v podstate odmieta. Muži často tento úsmev chybne interpretujú a dostávajú sa tak do trápnych situácií.

Tento úsmev teda hovorí, že dotyčný človek nechce oznámiť celú pravdu. Preto napríklad veta od ženy: „Teda, tebe to ale pristane“ s týmto úsmevom v skutočnosti znamená skôr: „Bože, kde len zohnal také príšerné oblečenie.“

Zvodný ženský úsmev

Toto je špecifický typ úsmevu, pretože pre jeho správnu interpretáciu treba čítať všetky signály v tvári, ktoré nám žena dáva. Väčšina z nás tento úsmev ale rozozná podvedome.

Predstavte si ženu, ktorá sa pozerá s mierne sklonenou hlavou a zovretými perami smerom nahor, prípadne nahor a do strany. Ak stále neviete, ako tento úsmev vyzerá, predstavte si malé dieťa, ktoré niečo vykonalo, a teraz sa hanbí.

Tento úsmev majú radi muži na celom svete, lebo v nich vyvoláva pocity ochrancu. Žena pri ňom vyzerá mlado, hravo a tajuplne. Keď sa žena takto pozerá na muža, zvádza ho pohľadom.

zlate-nausnice060616
Ženy milujú zlaté šperky
Ženy a zlaté šperky. Stáročiami overená dokonalá kombinácia. Ak sa rozhodujete, čo kúpiť milovanej partnerke, vedzte, že šperk vyvolá u nej krásny úsmev.

Niektoré dámy majú doslova naplnené šperkovnice, nový zlatý kúsok však určite neodmietnu. Ženy si jednoducho zlaté šperky rady kupujú, ešte radšej dostávajú a najradšej ich nosia.

pozri ponuku

Hodnota úsmevu

Úsmev nestojí nič a prináša veľa. Obohacuje toho, kto ho prijíma, bez toho, že by ochudobňoval toho, kto ho dáva.

Trvá len chvíľku, ale spomienka na neho je večná.

Nikto nie je taký bohatý, aby sa bez neho obišiel, a nikto nie je tak chudobný, aby ho nemohol darovať.

Úsmev prináša v dome šťastie, v starostiach je oporou, je citlivým znakom priateľstva.

V únave prináša odpočinok, v znechutení vracia odvahu, v smútku je potechou a pre každú bolesť je prirodzeným liekom.

Je dobré, že ho nie je možné kúpiť, ani požičať, ani ukradnúť, pretože má hodnotu od chvíle, kedy sa dáva.

A keby si niekoho stretol a nemal pre teba úsmev, aj keď na neho čakáš, buď veľkodušný a Oblazy ho svojím úsmevom ty, pretože nikto tak nepotrebuje úsmev ako ten, kto ho nemá pre druhých.

Zloduchovia, zločinci, diktátori a tyrani sa preto nikdy neusmievajú, lebo ich záujmom nie je zlepšiť svet.

Smiech nie je zlým začiatkom priateľstva, ale je jeho najlepším koncom.

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.