Vianočná výzdoba a dekorácia

Vianoce – pre jedného nočná mora, pre druhého najkrajšie obdobie v roku. Či tak alebo onak, Vianociam skôr alebo neskôr podľahne každý.
K vianočným sviatkom určite nepatrí iba stromček, jedlo a sladkosti, ale aj príjemná a útulná atmosféra.

Čaro Vianoc, to je aj pekná vianočná dekorácia

Pre dokonalú vianočnú atmosféru v celom dome, či byte obyčajné ozdobenie stromčeka skrátka nestačí. To pravé vianočné čaro dokáže navodiť len vianočná výzdoba pomocou dekorácií.

Vhodná dekorácia utvára čaro Vianoc a interiér sa vďaka nej ponorí do jedinečnej vianočnej nálady. Vianočnú výzdobu využívame približne len mesiac v roku, ale bez nej by to nebolo ono.
Jedinečné okamihy, ktoré vám Vianoce prinesú, nájdeme v maličkostiach ako sú aj vianočné dekorácie.

Aby ste to mali trošku jednoduchšie, pomôžu vám možno rôzne zdroje vianočných dekorácií:

Vianočné vence
Vianočné vence
Vianočné ozdoby
Vianočné ozdoby
Vianočné dekorácie
Vianočné dekorácie
Vianočná kuchyňa
Vianočná kuchyňa
Vianočný textil
Vianočný textil
Vianočné stromčeky
Vianočné stromčeky
Vianočné osvetlenie
Vianočné osvetlenie
Vianočné reťaze
Vianočné reťaze
Vianočné sviece a svietniky
Vianočné sviece a svietniky

Nie je dobré bezhlavo kupovať všetky možné dekorácie, ktoré sa k sebe vzájomne vôbec nehodia. Jednotlivé prvky by mali spolupracovať a vytvárať funkčný celok. Platí teda niekoľko základných pravidiel.
Vianočné ozdoby a dekorácie
Nie každá ozdoba musí byť svietiaca, pretože keď všetky svietia, pôsobí to až príliš ostrým dojmom. Niektoré z nich by mali dotvárať celok za denného svetla.

Druhá zásada spočíva v rovnomernom rozmiestnenie jednotlivých vecí. Nesnažte sa všetky ozdoby natlačiť do jedného kúta v miestnosti, ale decentne ozdobte väčší priestor.
Keď sa vianočná atmosféra prirodzene rozprestrie po celom interiéri, pomôže vám vytvoriť umiernený sviatočný pocit bez prílišného nátlaku.

Okrem samotných dekorácií v podobe sklenených ozdôb, svietiacich prvkov, adventného venca, farebných reťazí a ďalších vecí, nezabúdajte na ďalšie prvky prinášajúce do domova atmosféru.
Jedná sa napríklad o voňavé vianočné cukrovinky, vianočku, prírodné ozdoby v podobe sušeného ovocia a podobne. Dodajú domovu tak dôležitú vianočnú vôňu a pomôžu prežívať sviatky viac zmyslami. Hodia sa aj vonné sviečky.

Podprsenky miery