Výročia svadby

Poznáte svadobné výročia?

Viete, aké výročie sobáša oslavujete alebo majú vaši priatelia?

Manželstvo je cesta, na ktorej sa dvaja ľudia spoločne uberali, prekonávali prekážky a oslavovali spoločné chvíle. Každý rok strávený spolu je dôležitým míľnikom, ktorý si zaslúži pozornosť a oslavu. V tomto článku sa pozrieme na rôzne jubileá manželstva. Od bavlnenej svadby po diamantovú svadbu – každé výročie má svoje vlastné čaro a význam.

Ak ste nedávno oslávili svoje výročie, alebo sa blíži ten veľký míľnik, tento článok vám poskytne inšpiráciu a informácie o tom, ako osláviť vašu lásku a vernosť. Nech je vaše manželstvo plné radosti, lásky a spoločných zážitkov!

Kedysi bežné pomenovania výročí svadieb sa pomaly vytrácajú z našich životov, tak vám ich trochu pripomenieme.
Hlavne muži si dátum svadby nepamätajú a nie ešte aby vedeli aj prívlastky výročí sobáša. Najviac ľudí pozná „zlaté“ 50-té výročie svadby.
Chcete sa dožiť ako dvojica pekného výročia svadby? Stále platí jedna rada: trpezlivosť a tolerantnosť voči sebe a musia byť obaja rovnocenní.

Pre tých, ktorí chcú vedieť aj iné prívlastky výročí svadby sú tu uvedené aj ostatné :

Výročie svadby a jej názov: Prvých 15 rokov

Bavlnená svadba (1. výročie): Partneri by sa mali cítiť stále tak spolu ako v bavlnke. Je to obdobie, keď vzťah je ešte jemný a krehký ako bavlna.

Papierová svadba (2. výročie): Partneri by mali sviatočne stolovať. Druhý rok manželstva je stále taký krehký ako papier.

Kožená svadba (3. výročie): Partneri by si mali venovať darčeky vyrobené z kože.

Kvetinová svadba (4. výročie): Príbytok by sa mal vyzdobiť kvetinami.

Drevená svadba (5. výročie): Partneri by si mali venovať vzácnejšie predmety z dreva.

Železná svadba (6. výročie): Partnerka by mala dostať darček z kovu, železa alebo plieškov.

Vlnená svadba (7. výročie): Partnerka by mala dostať darček – medený peniaz. Hovorí sa, že po siedmich rokoch manželstva prichádza prvá vážna kríza, a preto aj medzi kovové roky prichádza vlnený rok.

Bronzová svadba (8. výročie): Partnerka by mala dostať darček z bronzu. Po prekonaní roku krízy si manželia na výročie často dávajú lesklé predmety, napríklad kuchynský riad.

Hlinená svadba (9. výročie): Partnerka by mala dostať darček z pálenej hliny. Manželia si na znak vernosti vymieňali medené mince pre šťastie a do domácnosti kupovali hlinené predmety, ako sú črepníky a iné dary.

Cínová svadba (10. výročie): Partnerka by mala dostať množstvo kvetov ako darček k tomuto jubileu.

11 – oceľová
12 – hodvábna
13 – krajková
14 – slonovinová
15 – krištáľová

Výročie svadby a jej názov: 20 až 70 rokov

20 – porcelánová
25 – strieborná
30 – perlová
35 – korálová
40 – rubínová
45 – zafírová – Safír symbolizuje vernosť a nekonečnosť. Je to dlhý čas spolu, ktorý si zaslúži veľkú oslavu.
50 – zlatá – Zlato je symbolom vzácnej hodnoty. Partneri by mali osláviť polstoročie spoločného života.
55 – smaragdová
60 – diamantová – Diamant je najtvrdší drahokam a symbolizuje trvácnosť. Je to obrovský míľnik, ktorý si zaslúži veľkú slávnosť.
65 – kamenná
70 – platinová

Každé jubileum je príležitosťou na prejavenie lásky, vďačnosti a spoločného oslavenia. Nech vám vaše manželstvo prináša šťastie a lásku! 

Ak chcete oslavovať výročie svadby, nemusíte čakať až na striebornú, zlatú alebo diamantovú svadbu, ktorej sa nemusíte dožiť. Výročie svadby je možné sláviť už prvý rok po svadbe.
Taktiež môžete k výročiu sobáša poslať aj svadobné blahoželanie